Holding Profili

 

Temelleri 1973 yılında Onursal Başkanımız Ahmet Çokyaşar tarafından atılan ÇOKYAŞAR HOLDİNG günümüz itibariyle başta sıcak daldırma galvanizli tel olmak üzere tel ve tel mamulleri konusunda katma değerli birçok ürün üretip enerji ve alt yapı sektörü, kablo sektörü, otomotiv yan sanayi sektörü, inşaat ve tarım sektörü, çevre ve güvenlik sistemleri sektörü gibi birçok sektöre çeşitli ürünleriyle hizmet veren bir sanayi şirketidir.

Merkezi İstanbul'da bulunan ÇOKYAŞAR HOLDİNG'in üretim tesisleri Silivri/İstanbul, Düzce, Adana ve Elbasan/Arnavutluk'ta bulunmaktadır.

Türkiye'de 3 ayrı lokasyonda yer alan bir çok üretim tesisi ve yurt dışında Karadağ'da bulunan üretim tesisiyle (CWI - Cokyasar Wire Industries) Çokyaşar Holding firmaları sanayi alanında yıllık 240.000 tonu aşan üretim gerçekleştirip yaklaşık olarak 230.000.000 USD ciroya sahiptir. Aynı zamanda 1.000 kişiye istihdam sağlayarak Türkiye'ye en iyi şekilde hizmet etmektedir.

Başta Avrupa, Ortadoğu ve Amerika olmak üzere dünyanın 80 ülkesine gerçekleştirdiği ihracatlar ile Türkiye'nin ilk 500 ihracatçı firması ve ilk 500 sanayi kuruluşu arasına giren en büyük sanayi kuruluşlarından biridir.

49 yıldır ticari faaliyet içinde bulunmanın ve sanayi ürünleri üretiminde olmanın getirdiği tecrübe ve uzmanlık ile hareket eden ÇOKYAŞAR HOLDİNG, müşterilerine ve Türk ekonomisine olan katkılarından doğan sorumluluğun bilincinde olarak sektöründeki misyonunu devam ettirmektedir.

ÇOKYAŞAR HOLDİNG, müşterilerine, kaliteye, çalışanlarına ve çevreye olan sorumluluğunu; ISO 9001, ISO 14001, ISO 27001, ISO 45001, TSE EN 10244-2, TSE EN 10223-1, TSE EN 10223-6, TSE EN 10223-7 sertifikalarını alarak kanıtlamıştır.

Çelik tel ve alüminyum sektöründe faaliyette bulunan firmalarımız Çokyaşar Holding adı altında Kurumsal Dönüşüm Projesi kapsamında tek çatı altında toplanmıştır.

 
Özyaşar Tel

Türkiye'de kendi sektöründe lider konumda bulunan Özyaşar Tel ve Galvanizleme yaklaşık 400 çalışanı ve 5 modern ve son teknolojiye sahip tel galvanizleme tesisiyle yılda 120.000 tonu aşan üretim kapasitesine sahiptir.

 
Özyaşar Metal

2004 yılında Çokyaşar Grup bünyesinde kurularak faaliyetine başlayan Özyaşar Metal başta çinko olmak üzere metal ve demir-çelik sektöründe ticaret yapan, Türkiye'nin önde gelen saygın firmalarındandır.

 
Çokyaşar Tel

Tel ve tel mamülleri konusunda sanayi alanında faaliyet gösteren Çokyaşar Tel ve Galvanizleme A.Ş. 2001 yılında Adana'da kurulmuş olup kurulduğu günden bu yana kaliteli ürün, iyi hizmet ve tecrübe ile şekillenerek bölgenin en iyi firmaları arasında yer almaktadır.

 
Çokyaşar Halat

Çokyaşar Halat Makine Tel Galvanizleme A.Ş., 1996 yılında kurulan İzmit Çelik Tel San. Ltd. firmasının 2008 yılında satın alınarak yeniden yapılandırılması ile Düzce Gümüşova' da bugünkü halini almıştır.

 
CWI

Tel ve tel mamülleri konusunda sanayi alanında faaliyet gösteren Cokyasar Wire Industries 2020 yılında Arnavutluk'ta kurulmuş olup kurulduğu günden bu yana kaliteli ürün, iyi hizmet ve tecrübe ile şekillenerek bölgenin en iyi firmaları arasında yer almaktadır.

 

 

 

Yönetim Kurulu


 

 

1964 yılında Adana'da doğmuştur. Aslen Malatya- Darendelidir. 1970 yılında İstanbul'a gelmiş, ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini burada tamamlamıştır. İş hayatına Lise yıllarında, aile işletmesi olan Özyaşar Tel ve Galvanizleme'de başlamıştır. 1981 yılında Eyüp Lisesi'nden mezun olmuştur. Tecrübelerini Finans alanında geliştirerek bu alanda uzmanlaşmıştır. Çokyaşar Holding, Özyaşar Tel ve Galvanizleme, Özyaşar Metal, Çokyaşar Tel Yönetim Kurulu Başkanı ve Çokyaşar Halat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak halen görev yapmaktadır. Aynı zamanda CWI Arnavutluk ortaklığımızda, Yönetim Kurulu üyesidir. Uzun yıllar Malatyalı İş Adamları Derneği ve Darende Eğitim ve Kültür Vakfı'nda Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

1968 yılında Adana’da doğmuştur. Aslen Malatya- Darendelidir. 1970 yılında İstanbul’a gelmiş, ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini burada tamamlamıştır. İş hayatına Eyüp Lisesindeki yıllarında, aile işletmesi olan Özyaşar Tel ve Galvanizleme’de başlamıştır. 1986 yılında Eyüp Lisesi’nden mezun olmuştur. Daha sonra şirketin Satış Bölümünü geliştirerek, uzmanlığını bu alanda arttırmıştır.Çokyaşar Halat Yönetim Kurulu Başkanı, Çokyaşar Holding, Özyaşar Tel ve Galvanizleme, Çokyaşar Tel ve Özyaşar Metal Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak halen görev yapmaktadır. Aynı zamanda CWI Arnavutluk ortaklığımızda, Yönetim Kurulu üyesidir. Galatasaray Spor Kulubü Kongre Üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

1969 yılında doğmuştur. 1992'de Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nden mezun olmuş ardından yüksek lisans eğitimini Louisiana State Üniversitesi'nde finans dalında tamamlamıştır. Türk Boston Bank'ta Analist olarak iş yaşamına başlayan Tanrıöver, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası'nda Uzman, Yapı Kredi Yatırım'da Yönetmen, Doğan Yayın Holding'de Sermaye Piyasaları Koordinatörü, Yatırım Finansman ve Garanti Yatırım'da Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. 2010 yılından bugüne çeşitli şirketlerde bağımsız Yönetim Kurulu üyeliğinde bulunan Tanrıöver, halen Özyaşar Tel ve Mobiliz Araç Takip şirketlerinde bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Tanrıöver, 2013-2020 yıllarında Gedik Yatırım'da Yatırım Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Gedik Yatırım Holding Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Bu dönemde grubun iştirakleri olan Gedik Girişim Sermayesi, City Farm ve Gedik Yatırım Holding'de Yönetim Kurulu Üyelikleri Marbaş Menkul ve HUB Girişim Sermayesinde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

 

 

1957 İstanbul doğumludur. İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği mezunu olan Ahmet Fatih TAMAY, iş hayatına Anadolu Isuzu da Satın Alma Şefi olarak başlamıştır. Aynı firmada sırasıyla Üretim Planlama ve Stok kontrol Müdürlüğü, Satın Alma Müdürlüğü, Satış Müdürlüğünü takiben 2006 yılında Satış ve Pazarlama Direktörlüğüne atanmıştır. 2013 yılından itibaren İstanbul Sanayi Odası İSO Meclis Üyeliği, Otomotiv ve Yan Sanayi Komitesi Başkan Yardımcılığı, İSO Yan Sanayi Komite Üyeliği, Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma Komite Üyeliği, TOBB Otomotiv Meclis Üyeliği ve İTO Ulaşım İhtisas Komitesi Üyeliği görevlerinde bulunmuş olup birçoğunu halen sürdürmektedir. Bu görevlerin yanında Eylül 2015 tarihinden itibaren Uluslararası olarak kurulmuş olan IPRU-International Passenger and Road Transportation Union Yönetim Kurulu Başkanlığı ve TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Meclisi Üyeliği görevlerini yapmaktadır. Halen Şirketlerde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta olan Tamay TKYD Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği, İSOV İstanbul Sanayi Odası Vakfı Üyesidir. A.Fatih Tamay evli ve bir çocuk babasıdır.

Kilometre Taşları

 1. Grubun kurucusu Ahmet Çokyaşar, Adana'da faaliyete başladı.

 2. Ahmet Çokyaşar, İstanbul'da alüminyum fabrikası kurma projesine başladı.

 3. Özyaşar A.Ş. kuruldu.

 4. İlk galvanizleme hattı kuruldu. Üretim tesisleri Eyüp'ten Silivri'ye taşındı.

 5. İkinci galvanizleme hattı kuruldu.

 6. Ortaklık yolu ile Adana'da Çokyaşar Tel kuruldu.

 7. Çelik halat üretimine başlandı, İzmit Çelik Halat fabrikası satın alındı ve Çokyaşar Halat kuruldu.

 8. Çevre Güvenlik Sistemleri üretimine başlandı.

 9. Dördüncü galvanizleme hattı kuruldu.

 10. Adana; ikinci galvanizleme hattı kuruldu.

 11. Patentli tel üretimine başlandı.

 12. Adana; İlk galvanizleme hattının revizyonu yapıldı.

 13. Silivri; Beşinci galvanizleme hattı kuruldu. Çevre Güvenlik sistemlerinin kapasitesi iki katına çıktı.

 14. Silivri; İlk galvanizleme hattının revizyonu yapıldı.

 15. CWI / Albania kuruldu.

 16. CWI Albania üretim ve teslimata başladı. Adana'da modernizasyon ve ek kapasite sağlanması için, galvanizleme ve tel hattı kurulmaya başlandı.

 info@cokyasarholding.com.tr

Mae Reklam