Sürdürülebilirlik Yaklaşımı

Faaliyette bulunduğumuz her coğrafyada kalıcı değerler oluşturma ilkesiyle hareket ederek, odağımıza aldığımız sürdürülebilirlik yaklaşımlarımızla çevresel, toplumsal, kültürel ve finansal faydayla yaşama değer katabilmeyi amaçlıyoruz. Bu hedefle geliştirdiğimiz iş süreçlerimiz, hizmetlerimiz ve ürünlerimizle toplum ve iş dünyası için yenilikçi projelerle önemli adımlar atmaya devam etmekteyiz.

toplumsal_cinsiyet_esitligi.jpg

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

erisilebilir_temiz_enerji.jpg

Erişilebilir ve Temiz Enerji

sanayi_yenilikcilik.jpg

Sanayi, Yenilikçilik ve Altyapı

baris_adalet.jpg

Barış, Adalet ve Güçlü Kurumlar

esitsizliklerin_azaltilmasi.jpg

Eşitsizliklerin Azaltılması

sorumlu_uretim.jpg

Sorumlu Üretim ve Tüketim

iklim_eylemi.jpg

İklim Eylemi

amaclar_icin_ortakliklar.jpg

Amaçlar İçin Ortaklıklar

Çevremiz, Dünyamız ve Geleceğimiz için;

Çokyaşar Holding olarak dünyanın karşı karşıya olduğu tehlikelerin ve çevrenin korunmasına yönelik adımlar atılmazsa önemli bir kriz ile karşı karşıya kalacağının farkındayız. Yenilikçi yaklaşımımızla harmanladığımız çevre dostu çözümler sunmaya önem gösterirken, sürdürülebilir temiz çevre için toplumumuzun bilinçlendirilmesine destek veriyoruz.

Yenilenebilir Enerji ile Doğaya Dönüşüm

Çokyaşar olarak doğaya dönüşüm bizim izin oldukça önemli olduğundan yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapmaktayız. Adana'da bulunan Çokyaşar Tel fabrikamızda gerçekleştirmekte olduğumuz GES projemiz ile fabrikamızın enerji tüketiminin %25'ini yenilenebilir enerji kaynağı ile elde edeceğiz. GES ile ilk yılda 633 hanenin yıllık elektrik tüketimine eşdeğer, 1.806.435 kWh enerji üretilecek.

Doğayı Koruyoruz!

848.754 kg CO2 azalımı sağlayarak yılda 70.730 adet kızılçam ağacı dikmeye eşdeğer hale getiriyoruz. Çevresel etkilerimizi azaltılması konularında etkin rol oynayarak, doğayı korumanın, en temel görevlerimizden biri olduğu bilinciyle hareket ederek çalışmalarımızı bu yönde önemseyerek ilerletiyoruz.