Holding Profili

 

1973 yılında Onursal Başkanımız Ahmet Çokyaşar tarafından temelleri atılan Çokyaşar Holding; başta sıcak daldırma galvanizli tel olmak üzere tel ve tel mamulleri konusunda katma değerli birçok ürün üreterek enerji, alt yapı, kablo, otomotiv, inşaat, tarım, mobilya, ambalaj, beyaz eşya, çevre ve güvenlik sistemleri gibi birçok sektöre çeşitli ürünleriyle hizmet veren sanayi şirketler topluluğudur.

Merkezi İstanbul'da bulunan şirketimiz, Türkiye'de üç ayrı lokasyonda Silivri/İstanbul, Düzce, Adana ve yurtdışında Elbasan/Arnavutluk'ta yer alan üretim tesislerimiz sayesinde yenilikçi vizyonumuzla öncü rol üstlenerek fark yaratıyor, Türkiye ve dünya ekonomisine değer katıyoruz.

51 yıldır sanayi ürünleri üretiminde olmanın getirdiği tecrübe ve uzmanlık ile hareket eden Çokyaşar Holding, gücünü yenilikçi, dinamik ve müşteri odaklı çalışanlarından alarak 700'ün üzerinde kişiye istihdam sağlamaktadır. Bu istihdamla Türk ekonomisine olan katkılarından doğan sorumluluğun bilincinde olarak sektöründeki misyonunu devam ettirmekte ve Türkiye'ye ve dünyaya en iyi şekilde hizmet vermektedir.

Holding şirketlerimiz, sanayi alanında yıllık 286 bin tonu aşan üretim gerçekleştirerek başta Avrupa, Ortadoğu ve Amerika olmak üzere dünyanın yaklaşık 70 ülkesine gerçekleştirdiği ihracatlarla Türkiye'nin ikinci 500 ihracatçı sanayi (İSO) firması arasına giren sanayi kuruluşlarından biridir (Özyaşar Tel).

Çokyaşar Holding olarak, faaliyet gösterdiğimiz geniş coğrafyada, faaliyetlerimizi verimli yürüterek katma değerli ürünler üretiyoruz. Kalite ve müşteri memnuniyetini önemseyerek uluslararası standartlarda ürün üretimi gerçekleştiriyoruz. Değer odaklı yatırım anlayışını benimseyen ve dünyada pozitif etki yaratmayı amaçlayan sorumlu sanayi topluluğu olarak yolumuza devam ediyoruz.

Kültürümüzü, kalite ve müşteri odaklı bir yönetim anlayışını etkin ekip çalışması ile sentezleyen şirketlerimizin benimsediği kurumsal ve etik değerlerle şekillendiriyoruz. Bunun için bağımsız denetim firmalarıyla çalışarak çalışanlarımıza ve paydaşlarımızla daha dürüst ve sürdürülebilir ilişkiler için yaratmak için uygulamalar geliştiriyoruz.

Kazandıklarımızı yatırıma ve sosyal projelere dönüştürerek doğaya karşı olan sorumluklarımızı yerine getiriyoruz. Adana ve Silivri fabrikalarımızda sahip olduğumuz enerji yönetimi belgelerimiz ve projelerimizle sürdürülebilir üretim için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm fabrikalarımızda karbon salınımı ölçümleri yapmaya başlamış olup (kapsam 1+2+3) EU sınır karbon vergisinden muaf fabrika olma yolunda çalışmalar yapılmaktadır. Çevresel etkilerimizi azaltılması konularında etkin rol oynayarak, doğayı korumanın, en temel görevlerimizden biri olduğu bilinciyle hareket ederek çalışmalarımızı bu yönde önemseyerek ilerletiyoruz. Çokyaşar Tel ve Çokyaşar Halat  fabrikalarımızda kurduğumuz GES projemiz ile fabrikalarımızın enerji tüketiminin yaklaşık %25'ini yenilenebilir enerji kaynağı ile elde etmeyi öngörüyoruz. Bu sayede iki üretim tesisimizde toplamda 1,592,707 kg CO2 azalımı sağlayarak yılda 67.398 adet ağaç dikmeye eşdeğer hale getiriyoruz.

Amacımız, teknolojik yatırımlarla uzun vadeli çözümler üreterek bulunduğumuz bölgelerde daha iyi bir gelecek için liderlik yapmak ve bu anlayışla mevcut yatırımlarımızı dönüştürmek için çalışıyoruz. Yenilikçi bakış açısı ile Dünya standartlarında üretim yapabilen, modern teknolojiye uygun rekabet gücü yüksek yeni tesislerle sürekliliğine özen gösteren bir dünya markası olma yolunda ilerliyoruz.

Değer odaklı bir kurum olma özelliğimizi perçinleyerek sürdürülebilir ve istikrarlı yolculuğumuza devam ediyoruz.

 

 
Özyaşar Tel


Türkiye'de kendi sektöründe lider konumda bulunan Özyaşar Tel ve Galvanizleme A.Ş., 5 modern ve son teknolojiye sahip tel galvanizleme tesisiyle holding şirketleri arasında en yüksek kapasiteli çelik tel kapasitesine sahiptir.


 
 
Çokyaşar Tel

Tel ve tel mamülleri konusunda sanayi alanında faaliyet gösteren Çokyaşar Tel ve Galvanizleme A.Ş. 2001 yılında Adana'da kurulmuş olup kurulduğu günden bu yana kaliteli ürün, iyi hizmet ve tecrübe ile şekillenerek bölgenin en iyi firmaları arasında yer almaktadır.

 
Çokyaşar Halat


Çokyaşar Halat Makine Tel Galvanizleme A.Ş., 1996 yılında kurulan İzmit Çelik Tel San. Ltd. firmasının 2008 yılında satın alınarak yeniden yapılandırılması ile Düzce Gümüşova' da bugünkü halini almıştır.

 
CWI

Tel ve tel mamülleri konusunda sanayi alanında faaliyet gösteren Cokyasar Wire Industries 2020 yılında Arnavutluk'ta kurulmuş olup kurulduğu günden bu yana kaliteli ürün, iyi hizmet ve tecrübe ile şekillenerek bölgenin en iyi firmaları arasında yer almaktadır.